10.1.13

Pitch Perfect

Pitch Perfect

Yönetmen: Jason Moore
Yapım: 2012 ~ A.B.D
Tür: Komedi, Romantik
Oyuncular: Anna Kendrick, Brittany Snow, Anna Camp, Rebel Wilson, Ester Dean, Skylar Astin, Hana Mae Lee, Alexis Knapp, Adam DeVine, Ben Platt

Babasının zoruyla Barden Üniversitesi'nde eğitimine başlayan Beca (Anna Kendrick) müzik prodüktörlüğü yapma hayaliyle yaşamaktadır. Babası Beca'nın arkadaş edinmeye çalışmadan kendi başına vakit geçirmesi üzerine onunla üniversitedeki bir gruba katılması ve gerçekten denemesi üzerine bir anlaşma yapar. Anlaşmanın ödülü Beca'nın Los Angeles'da yaşaması ve hayalini gerçekleştirmesi için gerekli maddi desteğin babası tarafında sağlanmasıdır. Bu sebeple Beca The Bellas'a katılır.
 
Filmin sitesi: http://www.pitchperfectmovie.com
 Pitch Perfect (2)
Ana karakter olan Beca (Anna Kendrick) üzerinden ilerleyen film, gerçekten fragmanındaki kadar eğlenceli ve sizi sıkmıyor. Birçok filmdeki gibi, tek bir karakter üzerine yoğunlaşıp, diğer karakterler gölgede bırakılmamış. Pitch Perfect'deki her karakter yetenkli oyuncular tarafından canlandırılmış ve her karakter genel olarak belli özellikleri ile size tanıtılıyor.Özellikle Rebel Wilson'ın karakteri Fat Amy filmde daha fazla görmek isteyeceğiniz karakterlerden. Sadece söyledikleriyle değil, mimikleriyle de sizi güldürüyor. Hana Mae Lee'nin inanılmaz şirinliği ve karakteri Lilly'nin garipliği inanılmaz bir şekilde birleşmiş ve filmdeki o komik, güzel, yetenekli karakterlerin yanında kendi içinde yaşayan, kimsenin sesini duymadığı, sakin bir karakter olmasıyla da dikkat çekiyor. Başka bir oyuncunun bu karakteri bu kadar iyi tanımlayabileceğini sanmıyorum. Anna Kendrick'in mimikleri ve normalde kendisinin sahip olduğu sarkastik konuşma tarzı birleşince ortaya çok doğal bir Beca çıkmış. Ayrıca son sahnede Anna'nın gülümseyerek esas oğlana baktığı bir sahne var ki, gerçekten karakteriyle ne kadar bütünleştiğini farketmenizi sağlıyor. Daha fazla karakterler üzerine bir şeyler söylersem fazla bilgi vereceğimden korkuyorum. Bu filmi mutlaka izlemelisiniz!
 Pitch Perfect (3)
A capella yeni enstrümansız, müziksiz ya da enstrüman olarak insan sesi kullanılarak şarkı söylemek olarak da kullanılıyor. Filmde aynı üniversitedeki biri erkek (Treblemakers) biri kız (The Bellas) iki akapella grubun yarışması anlatılıyor. Popüler hip hop, pop, rock gibi değişik türlerde bilinen şarkılar kullanılmış. Gerçekten sizi eğlendirebilecek, modunuzu değiştirebilecek bir film Pitch Perfect! Filmin mükemmelliği yetmiyormuş gibi bir de John Hughes'ün The Breakfast Club filmine gönderme yapılması ve Simple Minds - Don't You Forget About Me şarkısının kullanılması üzerine film favori filmler listeme eklendi.

Filmin fragmanı:

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sizi dinliyorum!